Kekik Balına Dair

2018-01-23 10:32:18 0 By: John Times Read: 491


Organik kekik balının oluşumunda etkili olan kekik bitkisi genus olarak beş ayrı türde nektara sahip olduğu bilinmektedir. Genel olarak yetiştiği bölgeler kırsal bölgelerdir en fazla görüldüğü alanlara da bakacak olursak zaten de Çankaya, Ankara, Bolu, Amasya, Bolu gibi şehirlerimizde yetiştiği bilinir. Daha çok dağ tepelerinde ya da tepelerde bulunmaktadır. Kendiliğinden yetişen bir özelliğe sahip olan kekik bitkisi içerisinde "Timol" olarak adlandırılan genel özelliği uçuculuk olan bir yağı barındırmaktadır. Çiçek açma dönemi olarak da Mayıs ayının başlangıç zamanlarından Ağustos ayının son zamanlarına kadar çiçeklenme döneminin devam ettiği bilinmektedir. Kekik balı da renk olarak oldukça berrak ve aydınlık bir renk sahibidir tıpkı altın gibi parladığını söyleyebiliriz.  Tat ve aroma olarak pek beğenilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Organik kekik balı içeriği bakımdan pek çok zenginlik ögesi bulundurmaktadır. Bunlardan bir tanesi de enzim bakımından fazlaca zengin olduğu bulunmaktadır. Bunun yanında anti parazit özelliği olarak da fazlaca zengin bir içeriğe sahiptir. Anti parazit etkisinin sahip olduğu madde timol denilen terpenik maddeden ötürüdür. Bunların yanında da yaraları iyileştirici, soğuk algınlığı için birebir çözüm niteliğinde olan bir üründür.  Kekik balı diğer bal çeşitleri ile karşılaştırıldığında diğer ballardan içerik olarak pek fazla zengindir.  Kekik balı tat olarak oldukça keskin bir tadı vardır ve mide rahatsızlıkları ve astım için kullanıldığında çözüm niteliğinde bir üründür. Diğer ballar ve organik kekik balı sizler için sitelerimizde beklemektedir. Sağlıklı günler.

Comments

Write Comment

        1976 Yılından günümüze , arı ürünleri üretiminde uzmanlaşmış ve sektörde öncü pozisyonda bulunan firmamız ile sizlere başta sıvı propolis 
olmak üzere, polen , arı sütü , arı sütü karışımı, propolisin farklı şekillerde tüketilecek olan formları ve doğal sabunlar gibi tamamı firmamız tarafından üretilen ürünlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

text_heading